Komunikat Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego

 

DRODZY ALEKSANDROWIANIE 

Potwierdzone przypadki koronawirusa na terenie kraju oraz dynamika rozwoju sytuacji, z jaką mamy do czynienia w ostatnich dniach powinna być dla nas powodem do zachowania ostrożności i sygnałem mobilizującym do jeszcze bardziej szczegółowego przestrzegania wszystkich zaleceń oraz protokołów bezpieczeństwa związanych z utrzymaniem właściwego stanu sanitarno- higienicznego.

Dlatego też, zgodnie z decyzją władz centralnych, zamykamy wszystkie aleksandrowskie szkoły, przedszkola oraz żłobki od dnia 12 marca do 25 marca 2020 r. Dzieci powinny bezwzględnie pozostać w domach.

Od dziś zamknięte są także obiekty sportowe, a także ograniczona jest działalność Miejskiego Centrum Kultury, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim. Od czwartku nieczynna jest także Miejska Biblioteka Publiczna i odwołane są imprezy masowe.

Niezależenie od działań rządu wprowadzamy w Aleksandrowie Kujawskim szereg rozwiązań, które mają za zadanie ograniczyć negatywne skutki związane z rozprzestrzenianiem się wirusa, szczególnie dla osób w podeszłym wieku.

Uruchomiliśmy także specjalną zakładkę na stronie internetowej: https://www.aleksandrowkujawski.pl - „Koronawirus” - z pakietem najnowszych informacji i instrukcji.

Wprowadzamy procedury bezpieczeństwa związane z obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta. Proszę, o korzystanie z kanałów łączności elektronicznej tzw. administracji cyfrowej (poczta elektroniczna, ePUAP, skrzynki pocztowe Urzędu Miasta itp.), bądź w przypadku braku pilnych spraw o przełożenie wizyty w urzędzie na późniejszy termin.

Proszę mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi oraz o ograniczenie do minimum wszystkich aktywności poza miejscem zamieszkania, unikanie dużych skupisk ludzi i jeśli to możliwe ograniczenie wyjazdów do innych części kraju oraz poza granicę, do rejonów objętych epidemią koronawirusa z Chin który otrzymał oficjalną nazwę SARS-CoV-2, a choroba, którą wywołuje: COVID-19.